Újszülött és koraszülött babákhoz ajánlom ezt a pozíciót akkor, ha karban is szívesen tartod így a kisbabádat, vagy szeretnéd őt a kendőben szoptatni.
Hogyan helyezkedik el a baba amikor bedöntve hordozzuk?
A baba pozíciója önmagában ugyanaz mint amikor függőlegesen hordozod. A különbség abban áll, hogy hogyan helyezkedik el hozzád viszonyítva.
A baba térdei terpeszben felhúzvavannak, ugyanabban a csípőfejlődésnek kedvező helyzetben, ahogyan függőlegesen hordozva.
A baba gerince a vállak és csípők vonalára merőleges és csavarodás-mentes.
A baba teljes testével feléd fordul, hasa a hasadhoz ér éppúgy mint amikor függőlegesen hordozod.
A baba a függőlegeshez közeli állapotban, de valamelyik irányba bedöntve van a kendőben. Ez azt jelenti, hogy a feje nem az állad irányába, hanem nagyjából a vállad felé mutat. A vízszinthez képest van egy alsó, és egy felső keze és lába.
A baba vállai jóval magasabban vannak mint a csípői, azaz pozíciója közelebb van a függőlegeshez, mint a vízszinteshez.
Mik az előnyei ennek a pozíciónak?
Ismerős, otthonos pozíció mindkettőtöknek, ha karban is gyakran hordozod megdöntve, alkarodra fektetve a babát. Így a hordozás pont olyan amilyennek már ismered, csak fizikailag sokkal könnyebb.
Nagyon kényelmesen és diszkréten lehet így hordozókendőben szoptatni a babát.
Ha kifejezetten pótlás adásához, cumisüvegezéshez keresnél hordozós opciót, inkább ezt a pozíciót ajánlom figyelmedbe.
Kell valamire különösen figyelni, amikor így hordozzuk a babát?
Az, hogy a baba pozíciója a függőlegeshez közelítsen egy fontos biztonsági szempont. Ha így van a baba a hordozóban, nem fekszik el benne, akkor biztosak lehetünk afelől, hogy a kendő stabilan de gyengéden támasztja a fejét, és nincs akadályozva a légvétel. Fontos az is, hogy mindig amikor csak hordozod érzékenyen figyelj a babára! Ha így vagy együtt vele, látod, érzed, figyeled őt, akkor hatalmas dolgot kaptok a hordozástól:
Az összes hely közül ahová a kisbabád kerülhet (kiságy, babakocsi, légzésfigyelő, bébiőr) te magad vagy a létező legbiztonságosabb környezet!
Nézd meg videón!
Ha tetszett az írásom követhetsz a Facebookon, és szeretettel ajánlom figyelmedbe YouTube csatornámat is.
Ha segítséget szeretnél kérni a hordozásban, foglalhatsz egyéni konzultációt.