Lak Zsuzsó vagyok
Baba- és gyermekhordozási tanácsadó
Megoldásfókuszú brief coach
Segítek, hogy kisbabás anyaként egyensúlyba kerülj!
Kerüljön el Téged az idegösszeomlás, a derékfájás, és köszöntsön be az életedbe a derűs és magabiztos anyaság!
Zárt csoportomban hétről hétre élő adásokban tanítalak meg rá, hogy hogyan teremts egyensúlyt a baba és a felnőtt világ szükséglet-rendszere között.
Békés babázás program
Eddig soha nem látott módon avatkozunk közbe, hogy a társadalmunkat elképesztő mértékben elárasztó anyai kiégés helyett a te sorsod a békés és önazonos anyaság legyen, amiben semmit sem tagadsz le a baba szükségleteiből, és a sajátjaidról sem kell lemondanod. A folyamat közben pedig végig kezedben érezheted az irányítást.
A támogatásomnak köszönhetően
Szülőként át fogsz lépni a következő szintre.
Számos kutatás igazolta már amit a szíved mélyén érzel: a kisbabádnak az ölelésedben a helye. Azzal teszed neki a legjobbat, ha hallgatsz a jelzésére és minél többet magadon tartod. Ez a közelség sok, és minél kisebb a baba annál több! A feladat teljes embert kíván, Te viszont az idő nagy részében egyedül vagy a teendőkkel. Edényhalmok, ruhahalmok, és egy jóleső hajmosás lehetetlen küldetése között őrlődsz – kezedben a babával. Azt tapasztalod, hogy a feladat túlnőtt rajtad. Elvesztetted a kontrollt, és próbálsz túlélni – így vagy úgy átvészelni a napot. Most úgy érzed, hogy kevés vagy mindehhez. Ez a gondolat az oka a bizonytalanságodnak. Ne aggódj! A legjobb helyen jársz! Tanácsadóként abban segítek, hogy mentálisan és praktikusan is átlépj a következő szintre. Oda, ahol a feladat ami előtted áll nehéz, de reálisan teljesíthető. Oda, ahol nem úszol az árral, hanem pontosan látod, hogy mi miért történik. Látod, hogy aktuálisan milyen stratégia vezet sikerre, és a kezedben vannak az eszközök hozzá, hogy megvalósítsd. Az új feladat új képességeket kíván. A segítségemmel ezt az anyai szupererőt fogod magadban kifejleszteni! Teljesíteni fogod a kihívást! Át fogsz lépni a káoszból a magabiztosság, az erő és a derűs nyugalom állapotába.
Csak kézben van el, és már leszakad a derekad?
Kimozdulnál, de bonyolulttá vált a közlekedés a babával?
Pici babával szaladgálsz majd egy két éves után?
Első gyermekeddel elvesztettétek a hordozást – a másodikkal másképp szeretnéd?
Hívnak a feladatok?
Rólad is jó lenne ha gondoskodna valaki?
Várandósoknak
Most van itt az ideális idő ahhoz, hogy felkészülj a hordozásra! Légy üdvözölve!
Kisbabás édesanyáknak
A problémád égető, az időd drága. Kattints tovább és hozz döntést még ma!
Felmerülhet benned a kérdés
„Ha elérhető számomra ez a minőség, miért nem tartok már most is ott?”
Ahhoz, hogy belépj a magabiztosan gondoskodó, békésen babázó szülők világába minden szükséges alapképesség ott van benned már most is. Miért van akkor az életedben mégis káosz? Figyelj, mert hatalmas felismerésben lesz részed! A káoszt Te magad okozod azzal, ahogyan a feladatról gondolkodsz! Lehet hogy elsőre ez nem tűnik jó hírnek, pedig az! Hogy miért? Mert ha Te okozod a káoszt, akkor hatalmadban áll megszüntetni is. Csakis rajtad múlik, hogy sikeresen és derűvel oldd meg a hétköznapi feladataidat kisbaba mellett is.
Mi az a godolat, ami korlátoz ebben? Figyelj, mert le fog esni az állad! Te azt gondolod, hogy a gondoskodással és a háztartással járó napközbeni feladatokat bírnod kellene teljesen egyedül. Sőt! Simán bírnod kéne. “Hiszen minden anya ezt csinálja, és ők is boldogulnak, lám még több gyerekkel is, ráadásul közben a kenyérsütés, a sport és az énidő is belefér, sőt illik beiktatni.” – Valami ilyesmi jár a fejedben. Az ehhez szükséges összes tudás pedig nyilván csodálatos módon eleve ott van minden nőben, de ha mégsem akkor a szüléssel biztosan eljön a megvilágosodás. Ugye milyen abszurd a gondolat?! Pedig jelenleg bizony ennek megfelelően éled a hétköznapjaidat. Elvárod hogy helytállj egy nagyon nehéz feladatban, amit ezelőtt soha nem csináltál, és senki nem készített fel rá. Olyan mintha azt várnád magadtól, hogy a mélyvízben hirtelen egycsapásra megtanulsz úszni úgy, hogy előtte soha nem úsztál. Hiszen körülötted sokan vannak akik úsznak. Vagy mintha leülnél a zongorához, hogy mindenféle gyakorlás nélkül eljátssz egy Chopin etűdöt. Garantált, hogy nem lesz sikerélményed. Ezekhez hasonlóan a kiegyensúlyozott anyai szerepkör sem velünk született képesség, és nem is sajátítható el egyik pillanatról a másikra. Kemény munka, sok tanulás és gyakorlás szükséges hozzá, hogy fejlődj benne, és eljuss az általad vágyott szintre.
Mégis makacsul tartja magát a hiedelem, hogy az anyaság megy mint a karikacsapás – feltéve ha elég jó anya vagy hozzá, hogy seperc alatt gyakorlás nélkül megfejlődj egy bizonyos, társadalmilag elvárt szintet. Biztos, hogy benned is többé-kevésbé ott van ez a gondolat. Ne is tiltakozz, több mint száz anyával dolgoztam már egyéni tanácsadáson, és mind azt gondoljátok, hogy ösztönösen képesnek kellene lennetek ellátnotok a kisbabát, a háztartást és magatokat is amennyire lehet. Valójában én magam is ezt gondoltam eleinte. Ha Te azt gondolod hogy nem ezt gondolod, akkor figyeld meg magad még egyszer, és vedd észre, hogy tudat alatt ott van benned ez a gondolat, ugyanis ennek megfelelően cselekszel! (Ha tesztelni szeretnéd, tedd a szívedre a kezed: Éreztél már lelkiismeret furdalást amiért nem megy?) Az lehet, hogy eddig még nem tudatosult benned, hogy így gondolkodsz a feladatról. Pontosan ez a tudat alatti csapdája! Észre sem veszed, hogy ez a hiedelem akadályozza a sikeredet. Hogyan korlátoz Téged az a gondolat, hogy a kiegyensúlyozott anyaság olyasvalami amire természetednél fogva, „instant” képesnek kell lenned?
Az instant szuperanyaság a 22-es csapdája
A tudatalattid küzd ellene hogy meglásd: nem megy.
Mivel hiszel benne hogy az anyaságnak simán mennie kéne, kudarcnak érzed ha nem megy. Azt gondolod, hogy neked azért nem megy, mert nem vagy elég jó anya. Saját ítéletedtől tartva pedig nem mered reálisan szemlélni a problémádat. A valóság az, hogy nem leszel rossz anya attól, hogy akadályokba ütköztél és tanulásra, fejlődésre van szükséged. Ez a bélyeg azonban annyira ijesztő, hogy „inkább oda sem nézel”, nehogy egy rossz anyát láss a tükörben.
Nem tudsz stratégiát alkotni
Az a baj ezzel, hogy amíg nem mersz belenézni ebbe a tükörbe, és nem látod reálisan a helyzetedet, addig nem tudsz stratégiát alkotni a fejlődéshez. Először tisztán kellene látnod azt, hogy hol vagy most ahhoz, hogy fölmérhesd hová szeretnél eljutni. Olyan ez mint a térképen az „itt áll ön” felirat. Látnod kell hol tartasz ahhoz, hogy reális célt tűzz ki, és stratégiát alkoss a fejlődéshez. Az „itt áll ön” nem bélyegez meg és nem gúnyolódik. Egyszerűen csak jelzi, hogy itt vagy most – bárhol is legyen az az itt.
Nem fejlődsz hozzá a feladathoz
Ahhoz, hogy hosszútávon sikeresen teljesíts az anyaság nehéz feladataiban stratégiát kellene alkotnod. Másképp nem fog menni. Nem fog simán működni, hirtelen ötletek mentén. De ezt már tudod, ezért vagy itt. Mivel most nincs meg a szükséges tisztánlátásod nincs meg a stratégiád sem, és folyamatosan a problémákat ismétled ahelyett, hogy megoldanád őket. Te jelenleg sokkalinkább szerencsésen átvészeled a nehézségeket, és szorongva várod a következő csapást ahelyett, hogy tudatosan és sikeresen oldalnál meg feladatokat és kerekednél fölébük egyszer s mindenkorra.
Nem tanulnod meg amire szükséged lenne ahhoz, hogy sikereket érj el
Akkor lehetsz nyugodt és magabiztos, ha nem kell félned tőle hogy megismétlődik a helyzet, mert vannak eszközök a kezedben hozzá, hogy megoldd. Látod, hogy a helyzetek folyamatosan ismétlődnek, épp ez az elakadásod oka! Hogyan reagálsz legközelebb? Túlélő üzemmódban szorongsz, vagy győztesként ünnepled, hogy hozzáfejlődtél a problémához? Ha nem fejleszted magad, továbbra sem megy majd. Ezzel pedig visszaértünk oda, ahonnan kiindult a problémád: a helyzetbe amiben nem mersz tükörbe nézni. Látod már? Ez egy ördögi kör! Minél több időt töltesz ebben az állapotban, annál nehezebb lesz vele szembenézni!
Mi vezet ki ebből az ördögi körből?
Öt lépés a probléma megoldásáért
1. Vállald a felelősségedet!
Mondd ki: “A babámnak a gondoskodásomra van szüksége. Egyedül rajtam áll, hogy megadjam neki amire szüksége van.” Jó, oké hogy végigolvastad, de most tényleg, mondd ki hangosan! Ha tömegközlekedési eszközön ülsz, akkor ajkaid mozgásával ismételd, és ígérd meg magadnak! Hidd el, erre az elköteleződésre tényleg szükség van, enélkül ne is olvass tovább! Mehet? “A babámnak a gondoskodásomra van szüksége. Egyedül rajtam áll, hogy megadjam neki amire szüksége van.”
2. Ne a babában keresd a „hibát”!
Ne háríts tovább! Tudom, hogy sokkal könnyebb azt mondani, hogy a baba “többemberes”, “sírós”, vagy “hasfájós”, de valójában nem ez a problémád igazi oka. Minden baba többemberes baba, a hasfájás klinikai leírásának pedig semmi köze a baba hasához: a napi több órán át tartó, ismeretlen okból történő vigasztalhatatlan sírást nevezik így az orvosok. Merj ránézni arra, hogy a babádnak semmi baja, ő csak simán egy baba aki ennyire nagyigényű, mert a babák ennyire nagyigényűek. A hiba a felnőttek készülékében van.
3. Saját magadat monitorozd és fejleszd!
Tedd a szívedre a kezed: Abban az állapotban vagy mentálisan és fizikailag, hogy el tudod látni a babát? Tudsz róla gondoskodni úgy, ahogyan szíved szerint tennéd?
Ha igen…
Mi lenne az, ami most a babának jólesne? Lehet hogy szeretne karban lenni? Vagy szopizni? Mit kér ő most tőled? Vedd magadhoz és figyeld őt!
Ha nem…
(Ezt abból is láthatod, ha az imént a baba felvételének gondolatára kicsit kirázott a hideg. Utólag talán szégyelled is. Pedig normális, a kimerültség is az anyaság része.)
Mit tehetsz azért, hogy közelebb kerülj ehhez a válaszkészen gondoskodó, a baba igényeire éber állapothoz? Mi esne most jól neked? Mit tudsz tenni itt és most azért, hogy közelebb kerülj ahhoz amire szükséged van? Belefér hogy főzz magadnak egy teát? Beleférne holnap egy hajmosás? Ha egyedül nem, akkor meg tudnál valakit kérni most, hogy biztosítsd magadnak ezt a kis feltöltődést a babád érdekében? Hogy úgy gondoskodhass ahogyan szeretnél, ne csak úgy ahogy levegőért kapkodva épp összejön. Ebben az esetben tehát a kérdés: Hogyan tudnád feltuningolni magad egy válaszkészebb szintre?
4. Legyél gyöngéd és együttérző önmagaddal!
Talán azt gondolod, hogy a szavaim kemények, és ez így igaz. A fejlődés útja fájdalmas felismerésekkel van kikövezve. De ne okozz magadnak további fájdalmat azzal, hogy bírálod vagy sürgeted magad! Én nem ítéllek el azért, mert nem tudod mindazt amit majd most fogsz megtanulni. Te se tedd! Mindent amit valaha elkezdtél tanulni azt egy ideig kezdőként csináltad. Ez a kiinduló szinted, innen fogsz fejlődni míg egyre rutinosabb és profibb leszel. Minden anya volt első gyerekes kezdő anya. Utána pedig második gyerekes kezdő anya. Minden szinten vannak kihívások. Ne félj látni azt, hogy hol tartasz most, és beismerni hogy szükséged van tanulásra, gyakorlásra. Ez így van jól! Teljesen normális az, ahogy vagy. És ugyanakkor embert próbáló és kihívásokkal teli az, ahogy vagy. Minden rendben van!
5. Fogadd el, sőt kérd a segítséget!
Mindaz a kihívás amivel szembesültél tehát normális. A kisbabák tényleg ilyenek (az 1% kivétel csak azért van, hogy az őrületbe kergesse a maradék 99% anyukát :)), és kisbabáról gondoskodni tényleg ennyire nehéz. Ami nem normális az az, hogy egyedül akarsz megküzdeni vele. Lehet hogy azt mondod, hogy nem akarsz csak ez van, hiszen akaratodon kívül vagy egyedül a babával. De a döntés, hogy kérsz-e segítséget alkalmanként vagy rendszeresen mindig a te döntésed! Hogy főzöl vagy rendelsz, hogy mosol vagy megmutatod valakinek a mosógép használatát. Hogy magad ringatod a babát, vagy másvalaki vigyáz rá egy kicsit. Az, hogy a te felelősséged gondoskodni a babáról nem jelenti azt, hogy mindent neked kell csinálnod. Lehet, hogy az, hogy egyedül próbálsz megküzdeni a helyzettel már épp egy döntés következménye, és most számotokra ez a jobb döntés. Minden lehet, de legyen a te döntésed! Hiszen a te felelősséged, hogy a babáról gondoskodj — vállaltad, emlékszel? Egyedül, vagy csapatban — dönts te! Önállóan kísérletezve, vagy tanácsot kérve — dönts te! A felelősségvállalás felszabadított a döntésre. Te tudod a legjobban, hogy hogyan szeretnél gondoskodni a babádról. Nem az a győztes aki mindent kibír egyedül, hanem az aki éber a baba szükségleteire, elérhető érzelmileg, és hosszútávon minőségi gondoskodást biztosít. Ha ehhez tanácsra, megerősítésre, információra vagy praktikus segítségre van szükséged: kérd! Szerezd meg!
Mire szolgál a békés babázás program? Hogyan kerülhetek be a programba?
Mire való a Békés babázás program?
A program során felfedezed, hogy mi az a sajátos, egyedi, csak rád jellemző válaszkész anyai attitűd, amivel te jelen szeretnél lenni a babának. Babagondozási „módszerek” és elvek merev követése helyett, a saját magad által kitűzött célok mentén a saját anyaságodban leszel egyre jobb és önazonosabb. Pontosan azzá a békés szívvel gondoskodó, a saját döntéseivel harmóniában lévő, magabiztos anyává válsz, aki lenni szeretnél.
Mennyi idő alatt történik meg a változás?
Több hetes együttműködésben dolgozunk együtt. Többször találkozunk személyesen vagy online videóhívásban, és folyamatosan kapcsolatban vagyunk egymással. A teljes célba éréshez több mint egy hónapra lesz szükséged, de már az első találkozásunk olyan jó indulást fog adni, ami alapjaiban változtatja meg a jelenlegi fizikai és lelki állapotodat.
Honnan tudhatom, hogy nekem való-e a program?
Csak akkor ajánlom fel az együttműködés lehetőségét, ha előzetes egyeztetésünk során meggyőződtem róla, hogy egyedi helyzetedben megoldást fog hozni a program. Bátran keress meg, írd le a problémádat és kérdezz tőlem! Nem biztos, hogy fel fogom ajánlani az együttműködés lehetőségét, kérlek ne sértődj meg, ha ez történik! Ha a helyzetedben úgy látom, hogy más jelentené a hatékony segítséget akkor ezt őszintén meg szeretném mondani, és lehetőségeimhez mérten abban fogok segíteni, amiben vagy (pl. más típusú segítő szakembert ajánlok). Könnyen lehet, hogy nagyságrendileg egy hetes átfutási idővel, de minden esetben válaszolni fogok a megkeresésedre. Bátran írj nekem egy messenger üzenetet egyszerűen a Lak Zsuzsó privát profilomra!
Milyen energia és anyagi ráfordítással jár részemről a több hetes együttműködés?
Csoportomban hetente elhangzó élő adásaimból képet kaphatsz róla, hogy milyen sorsfordító változásról van szó. Nem áltatlak azzal, hogy kevés munkával és fillérekért juthatsz hozzá ehhez az új minőséghez. Sőt, azt mondom, hogy abban a néhány hétben mindent bele kell adnod. Az időbeosztásodat, a figyelmedet a saját fejlődésedre kell hogy fókuszáld. Ez a Te időd! A befektetett erőforrások sokszorosan fognak megtérülni, amikor örökre magad mögött hagyod a frusztráltságot, és a környezetedben élő kiégett anyák világa már csak a múltadból lesz ismerős. Azt, hogy pontosan hányszor, milyen időközönként találkozunk, és mennyibe kerül neked a személyre szabott program telefonon fogjuk egyeztetni abban az esetben, ha előzetes (ingyenes) egyeztetésünk alapján ez számodra releváns, és mindketten úgy látjuk, hogy érdemes megfontolnod a programban való részvétel lehetőségét. Ha te anélkül vársz el magadtól jó teljesítményt, hogy időt szánnál és költenél a fejlődésedre, akkor máris bezárhatod ezt az oldalt. Ha viszont azt szeretnéd, hogy méltóképpen megtérüljön a befektetésed, akkor a legjobb helyen jársz. Hiszen az együttműködésünk fel sem fog merülni anélkül, hogy meggyőződtünk volna róla, hogy ez sorsfordító változást fog hozni az életedbe. Mire pedig ezt megítéljük már eleget fogok rólad tudni ahhoz, hogy ez a változás nem feltételes lesz, hanem egy ígéret: Ha beleteszed a saját erőforrásaidat, akkor a békés, boldog, önazonos babázáshoz foglak hozzájuttatni. Ahhoz a konkrét célhoz amit kitűztél. Biztosan. Nem teszek ilyen ígéretet akárkinek, csak annak, akiről megállapítottam, hogy a segítségemmel valóban el fogja érni a kitűzött célt. Ez az alapos szűrő abban, hogy kivel dolgozom együtt, egy nagyon erős minőségbiztoztosítás lesz számodra is.
Bizonytalan vagyok, hogy belevágjak-e egy ilyen volumenű projektbe… Mit tanácsolsz?
Ez teljesen érthető. Valószínűleg meg kell szerezned hozzá a környezeted támogatását is, ezért fontos, hogy csak akkor vágj bele, ha komoly az elhatározásod. Azt ajánlom, hogyha még hezitálsz, kezdj egy kis lépéssel. Lépj be az ingyenes zárt csoportomba, ahol hétről hétre élő adásokban beszélek a tipikus problémáidról. Ebből önmagában nagyon sokat profitálsz, hiszen nagymértékű tisztánlátáshoz juttat majd a helyzetedben. A csoport tagság nem jár semmilyen elköteleződéssel. Ez egy lehetőség hogy tanulj, fejlődj, és közelebb kerülj hozzá, hogy mire lenne szükséged. Ide kattintva léphetsz be.
Milyen szakértő vagyok? Honnan van a tudásom?
Több év babahordozási tanácsadói működés, és többszáz anyával szerzett tapasztalat alapján alakítottam ki a Békés babázás programot, amiben háromféle tudásom komplex használatával segítelek. Ez a három terület:
- a babahordozási tanácsadás, azaz a baba ortopédiai és idegrendszeri fejlődése, mozgásfejlődése és a hordozókról való praktikus tudás és tapasztalat
- a megoldásfókuszú rövid coaching, azaz felnőtt élethelyzeteink (az anyaságban és azon túl) erőforrás központú, bizalommal teljes megközelítése
- az erőszakmentes együttműködő kommunikáció, azaz az embert érzéseiben és szükségleteiben szemlélő, ítéletmentes és elfogadó jelenlét, ami magánemberként és szakemberként is szemléletem alapját jelenti
Szemléletem középpontjába a bizalmat helyezem. Munkám legszebb része amikor tanúja vagyok, ahogy az ügyfeleim megnyilvánulásaiban – néha fokozatosan, máskor hirtelen – a társadalmunkban gyakori félelem-alapú megközelítést felváltja önmaguk erőforrásaikban való szemlélése, és az ezzel járó nyugodt, önbizalommal teljes, éber és békés anyai jelenlét.
Ők már békésen babáznak
“A tanácsadás közben nagyon jól, megnyugodva éreztem magamat, éreztem, hogy figyelsz rám és érdekel hogy mi van velem és azt is éreztem, hogy szívből támogatsz.” (G. A.)
“Azt vettem észre, hogy sokkal jobban megbízom magamban és a döntéseimben, magabiztosabb vagyok anyaként, ami egyértelműen a programnak köszönhető.
Ahogy pedig a békésebb babázásom helyre került, fókuszba kerültem kicsit én is, elkezdtem rendszeresen mozogni és csatlakoztam egy 8 hetes tornaprogramhoz, amivel kapcsolatban határozottan látom a célt magam előtt.” (K. V.)
“Én is azt érzem, hogy sokkal magabiztosabb lettem a családunkat érintő döntésekben is. Jobban látom az erőforrásaim, és ezekből tudok építkezni. Könnyebben tartom tiszteletben a saját határaimat. Tudatosabban vagyok jelen a mindennapokban a program óta továbbra is. Illetve napi szinten használom az érzelem térképet ami még egy emailben érkezett, és rá kellett jönnöm hogy mennyi apró finom különbség van, és több új szót is elkezdtem használni az érzéseim kifejezésére.” (B. E.)
“Én nyugodtabb és megengedőbb lettem magammal, már tudok akár mosolyogni is, ha egy esetleges külső kritika ér (az anyaságommal kapcsolatban). Ha probléma van csodálatos, segítő kérdéseket tudok feltenni saját magamnak, ami által könnyedebben meg is oldom az adott problémát.
Abban is tudatos vagyok már, hogy természetes, ha olykor visszazuhanok egy lejjebbi szintre, és ennek tudatában nem is tartózkodom már ott sokáig. Például ma délután volt egy ilyen mélyrepülésem, kiborultam, de tudatosítottam is, hogy az érzéseimnek van létjogosultsága és már jól is érzem magam. Örülök, hogy támogatjuk egymást.” (G. A.)
“A tanácsadás haszna pedig igazából az elmúlt pár hétben ért be. Elindult a fogzás, a férjem pedig kificamította a bokáját, így sokkal többet hordozom I.-t és sokkal több dolgot csinálok így vele együtt (altatás, főzés, kerti munka, házimunka).” (Á. B.)
“…igazán kellemes hangulatú és sok tudást adó 1,5 óra volt. Gyakorlatilag mindent megmutattál türelmesen amire szükségem volt úgy érzem és ezt már tegnap kamatoztathattam is egy csodálatos rugalmas kendős (szopi és szundi) kirándulás alatt a Hűvösvölgyben. Párszor eszemben is voltál közben, hogy milyen hálás vagyok, hogy megtanítottad.” (Cs. V.)
„…vettünk is egy karikáskendőt. Azóta napi használatban van. Debora és én is imádjuk. Sőt még a nagy is megkedvelte. Mikor felkötöm Debit folyton bukuckózik es elalszik Köszönöm/köszönjük hogy segítettél nekünk. Jobbat nem is tehettél volna velünk.” (K. C.)
„Szavakba tudtam foglalni azokat az érzéseket, gondolatokat, amiket addig csak sejtettem.” (B. E.)
„Azáltal, hogy hangosan gondolkodtam a saját problémámon, és te pedig mindig a megfelelő kérdéssel terelted a beszélgetést, sokkal könnyebb volt megfejteni a problémát és kitűzni a célt.” (K. V.)
„Ráláttam arra, hogy van megoldás a jelenlegi helyzetemre és hogy nem kell mindent egyedül csinálnom, megoldanom. Reményt és lendületet adott a találkozás.” (G. A.)
„Talán nem is új felismerés, inkább bizonyosság, hogy meg kell oldanom a kialakult helyzetemet, és NEM helyezhetem át ennek kimenetelét külső személyekre.” (K. H.)
„Nem tudok elég hálás lenni azért, hogy megismerhettelek, és fogod a kezem azóta is. Sok nehéz helyzetben jutsz eszembe, a mondataid, gondolataid visszacsengenek, vagy egyszerűen a jelenléted érzem, és ez segít kikerülni a régi mintákat. A békés babázás program valóban egy újjászületés volt nekem, az anyaságba, az új énbe születtem bele.” (B. E.)
Vágjunk bele!
Szeretnék belevágni!
Mielőtt felajánlanám a lehetőséget minden esetben beszélgetek a jelöltekkel. Ez számodra úgy hasznos, hogy nagyobb tisztánlátást nyersz abban, hogy mi lehet a következő lépés a helyzetedben. Szóba jöhet-e nálad a Békés babázás program, vagy a tudásom alapján máshová irányítalak. Ez a beszélgetés ingyenes és kötelezettség-mentes, a nagyobb tisztánlátásunkat szolgálja. Tudnod kell, hogy a többségnek nem is ajánlom föl a közös munkát. Kérlek ne sértődj meg ha ez történik, ez a fajta tisztánlátás is azt szolgálja, hogy a megfelelő segítséghez juss, még ha nem is tőlem kapod ezt meg. Viszont beszélgetni is csak akkor tudunk, ha már legalább 8-10 videómat láttad, és képben vagy, hogy milyen a szemléletem és miben tudok segíteni. Ha felveszed velem a kapcsolatot messengeren szívesen elküldöm neked pár kérdés után azt a 10-et, ami számodra leginkább releváns, hogy minél gyorsabban haladhass.
Online közösség
Zárt csoportomban hétről hétre élő videókban segítem a tisztánlátásodat anyai mentális egészség megőrzés, kiégés megelőzés válaszkész anyaként témában. A csoportban elfogadó, a saját fejlődésük szükségességében gondolkodó, időnként hibákat elkövető, ezekkel kapcsolatban együttérző anyák közösségének leszel tagja.