A bugyrosított felvételnél a kenguruba – azaz a hátrésszel és pántokkal rendelkező hordozóba (pl. csatos hordozó, mei tai, Bondolino) – úgy kerül bele a baba, hogy a popsija a derékpánt felső szélénél lejjebb van.
Ezáltal a térdek feljebb kerülhetnek a popsi vonalánál, és lehetővé válik a medencebillentés.
Így bugyrosíts!
- Rögzítsd magadon a hordozó derékpántját!
- Emeld magadhoz a kisbabádat, és igazítsd terpeszben felhúzva a térdeit!
- Engedd a popsit a derékpánt felső szélének vonala alá, a hordozó hátrészére! A popsija ne lefelé, hanem kicsit feléd forduljon, mintha a hasadra ülne!
- Simítsd fel a hordozó hátrészét a baba hátára, majd folytasd a felvételt aszerint hogy elöl, csípőn vagy háton szeretnél hordozni!
Ha rögzítetted magadon a kisbabádat, jöhet a medencebillentés!
Így billentsd a baba medencéjét!
A hordozó és a baba közé benyúlva, combjait megragadva
- szűkítsd a terpeszt!
- Húzd följebb a térdeket!
- Forgasd befelé a popsit!
Minden életkorban így használjam a kengurukat?
Nagyobb, 2-3 éves gyermekkel is érdemes bugyrosított felvétellel használni a kengurukat, ill. medencét billenteni. Ugyan az ortopédiai előnyök ekkor már nem jelentékenyek, de a kényelmi szempontok a medencebillentés mellett szólnak! A kivitelezés módja ekkora gyermekkel már lehet hogy másképp lesz kényelmes. Ha totyogós gyermekkel kezdő hordozó vagy, bátran kérd ebben tanácsadó segítségét! Ha régebb óta hordozott babád nőtte ki ezt a felvételi módot, nyugodtan kísérletezd ki a nálatok működő megoldást! A célt látod, a rutinod megvan, a babádat ismered: hordozz szabadon!
Szeretnéd, hogy személyesen mutassam meg a medencebillentést úgy ahogyan a Te hordozódban, a Te babáddal működik, és ahogyan Neked leginkább kézre áll? Foglalj hozzám minikonzultációt!