ADDIG, AMÍG A BABÁDNAK ÉS NEKED IS KÉNYELMES, BÉKÉS, ÖRÖMTELI ÍGY A HORDOZÁS.
Ha nem ilyen, annak tünetei lesznek. Mik ezek a tünetek?
Nézzük meg most őket mindkét fél oldaláról, és még egy harmadik szempontból is!
Mire figyelj a babánál?
- a súlyára – egyre nehezebb, bírod még?
- a testméretére – egyre magasabb, elfér rajtad?
- az érdeklődése kinyílására – egyre önállóbb, szeretne jobban kilátni?
Mire figyelj önmagadnál?
- a törzsizmaidra, gátizomzatodra – Nem húz? Nem terhes? Nem fáj?
- a kilátásra – Nem “fejel le” a kisbabád?
- az otthonosságra – Elegendő szabadságot ad Neked az, ahogyan rajtad van a kisbabád? Kényelmesen tudod végezni azokat a tevékenységeket amiket szeretnél? Jól szolgál titeket ebben a formában a hordozás? Vagy adhatna többet, vágynál még valamire?
Mire figyelj a szituációban?
EZ MOST EGY HÉTKÖZNAPI HELYZET?
Így vagytok együtt nap mint nap? Ha igen, akkor a hordozás módja legyen olyan, amit hosszabb távon is bírsz, ami maximálisan kényelmes, amivel tökéletesen elégedett vagy!
EZ VALAMILYEN KIVÉTELES SZITUÁCIÓ?
Például betegség? Ha igen, akkor a hordozás módja legyen olyan, ami akkor és ott tökéletes! Ha bújós, és az elöl hordozás szolgál titeket, rövid távon még bírod, vedd előre nyugodtan a nagyobb gyermekedet is! Nincsenek kőbe vésett szabályok! Ha Nektek jó úgy ahogy van, akkor pontosan úgy a jó!
Akkor nincs súlyhatár?
De van, lesz egy súlyhatár ameddig Neked és a babádnak megfelel az elöl hordozás. Ez a határ más lehet a párodnak mint Neked, sőt Neked is máshol lehet a határ a második gyermekeddel, mint az elsőnél volt. Hogy hol lesz ez a személyre szabott határ nálatok, azt a fentiek alapján bátran ítéld meg Te magad! Hordozás közben tedd fel többször a kérdést: Kényelmes, otthonos, biztonságos élmény így?
Ha a válaszod nem, akkor változtass a (hétköznapi) gyakorlatotokon! Válthatsz oldalt, vagy háton hordozásra is. Válthatsz önállóan (segítségképp itt egy szuper videós linkgyűjtemény: http://hurcifeszek.hu/2020/03/25/mikortol-vehetem-hatra/), vagy tanácsadói segítséggel. Ahogy csak szeretnéd!
Ha tetszett az írásom követhetsz a Facebookon, és szeretettel ajánlom figyelmedbe YouTube csatornámat is. Ha segítséget szeretnél kérni a kisbabád hordozásában állok rendelkezésedre személyesen vagy online tanácsadás formájában is.
- Mi az anyai kompetencia?A kompetencia hatáskör, képesség, illetékesség. De mit fed le pontosan ez a fogalom az édesanyák esetében? És hogyan tiszteljük?
- Meddig szabad elöl hordozni?ADDIG, AMÍG A BABÁDNAK ÉS NEKED IS KÉNYELMES, BÉKÉS, ÖRÖMTELI ÍGY A HORDOZÁS. Ha nem ilyen, […]
- Ha senki nincs, ki elringasson…Hátrahagyott babák hordozása Kalla Tímea – Vándorbaba – írása. Ismered a mondást? Nem minden boldog […]
anyaság babahordozás babahordozási tanácsadás babahordozási tanácsadó babahordozók biztonság Bondolino bugyikenguru bébi csatos Close Caboo csatos hordozó csatos kenguru csecsemő félcsatos hordozási tanácsadás hordozó hordozóeszköz hordozókendő hordozós pozíció Hurcifészek karikás kendő kendő kendős mei tai kenguru klasszikus kompetencia koraszülött kényelem kötődő nevelés medencebillentés megkötős kenguru mei tai onbuhimo otthonos podegi popópántos Pöti rugalmas hordozókendő szövött hordozókendő tanácsadás terpesz totyogós csatos Válaszkész gondoskodás Zsömbi újszülött